Podczas wyjazdu studenci uczestniczyli w wykładach, warsztatach, projekcjach filmowych, dyskusjach i spacerach. Wśród prowadzących zajęcia znaleźli się: dr Magdalena Starska, Alicja Czyczel, Konrad Smoleński, Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis z Centrali, reprezentanci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – prof. dr. hab. Grzegorz Hańderek, dr Małgorzata Szandała, dr Maciej Cholewa oraz reprezentanci Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Sebastian Cichocki, Jagna Lewandowska i Agnieszka Tarasiuk.
Sokołowsko jako miejsce zjazdu nie zostało wybrane przypadkowo. Jest to bowiem miejsce unikalne pod względem historii, architektury, infrastruktury i programów kulturalnych, gdzie Fundacja in Situ tworzy Międzynarodowe Laboratorium Kultury. W 1855 roku w Sokołowsku zostało uruchomione pierwsze na świecie specjalistyczne sanatorium dla gruźlików, na jego wzór został stworzone uzdrowisko w Davos. W 2007 roku dawne Sanatorium Brehmera przeszło pod opiekę Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ, która odbudowuje spalony obiekt oraz organizuje corocznie cztery festiwale: poświęcone sztuce współczesnej: Festiwal Sztuk Efemerycznych Konteksty, muzyce Sanatorium Dźwięki, oraz festiwal filmowy dedykowany twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, Hommage. Kieślowski (reżyser mieszkał w młodości w Sokołowsku), ora literaturze, Góry Literatury, oraz liczne pojedyncze wydarzenia.
Warsztaty i wykłady odbywać się mogły w obiektach należących do Fundacji – w tym Sanatorium dr. Brehmera – w pierwszym oddanym do użytku pod koniec maja 2015 roku skrzydle remontowanego sanatorium, Kinoteatrze Zdrowie, parku sanatoryjnym, willi Różanka (gdzie znajdują się archiwa Krzysztofa Kieślowskiego, Zygmunta Rytki oraz zbiory dzieł polskich artystów neoawangardowych). Pozwoliło to na prowadzenie zajęć i badań artystycznych w kontekście miejsca, jego specyfiki i relacji z otoczeniem. Sokołowsko usytuowane jest w miejscu uzdrowisk, miejscu o bogatej, historii, w otoczeniu natury, co powala na organizowanie zajęć poza budynkami.